Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Představitelé Státu Izrael a Palestinské autonomie

20. 7. 2007
Britský mandát Palestina - Vojenští správcové
OdDo Jméno
XII. 1917VI. 1918Sir Edmund Henry Hynman Allenby
VI. 1918VI. 1919Sir Arthur Wigram Money
VI. 1919VII. 1920Sir Louis Jean Bols
Britský mandát Palestina - Vysocí komisaři
OdDoJméno
VII. 1920VIII. 1925Sir Herbert Louis Samuel
VIII. 1925VIII. 1928Herbert Charles Onslow Plumer
VIII. 1928XII. 1928Sir Harry Charles Luke
XII. 1928XII. 1931Sir John Robert Chancellor
19311932Mark Aitchison Young
19321937Sir Arthur Grenfell Wauchope
IX. 1937III. 1938William Denis Battershill
III. 1938IX. 1944Sir Harold Alfred MacMichael
IX. 1944XI. 1945John Standish Surtees Prendergast Vereker
XI. 1945V. 1948Sir Alan Gordon Cunningham
Stát Izrael - Prezidenti
OdDoJméno
17.5.19489.11.1952Chajim Weizmann
9.11.195210.12.1952Josef Sprinzak
10.12.195223.4.1963Jicchak Ben-Cvi
24.4.196321.5.1963Kadiš Luz
21.5.196324.5.1973Zalman Šazar
24.5.197329.5.1978Efrajim Kacir
29.5.19785.5.1983Jicchak Navon
5.5.198313.5.1993Chajim Herzog
13.5.199312.7.2000Ezer Weizmann
12.7.20001.8.2000Avraham Burg
1.8.200029.6.2007Moše Kacav
15.7.2007 Šimon Peres
Stát Izrael - Ministerští předsedové 
OdDoJméno
17.5.19487.12.1953David Ben Gurion
7.12.19532.11.1955Moše Šarett
2.11.195521.6.1963David Ben Gurion (2)
21.6.196326.2.1969Lévy Eškol
26.2.196917.3.1969Jigal Allon
17.3.19693.6.1974Golda Meirová
3.6.197422.4.1977Jicchak Rabin
22.4.197721.6.1977Šimon Peres
21.6.197710.10.1983Menachem Begin
10.10.198314.9.1984Jicchak Šamir
14.9.198420.10.1986Šimon Peres (2)
20.10.198613.7.1992Jicchak Šamir (2)
13.7.19924.11.1995Jicchak Rabin (2)
4.11.199518.6.1996Šimon Peres (3)
18.6.19966.7.1999Benjamin Netanjahu
6.7.19997.3.2001Ehud Barak
7.3.200112.4.2006Ariel Šaron
14.4.2006 Ehud Olmert
Palestina - Prezidenti
OdDoJméno
5.7.199411.11.2004Jásir Arafat
29.9.200411.11.2004Ahmad Kurája
11.11.200415.1.2005Rauhi Fattúh
15.1.2005 Mahmúd Abbás
Palestina - Ministerští předsedové
OdDoJméno
30.4.20037.9.2003Mahmúd Abbás
7.10.200325.1.2006Ahmad Kurája
25.1.2006 Ismaíl Haníja