Jdi na obsah Jdi na menu
 


Izraelci pomohli kanadskému chlapci překonat světový rekord

18. 6. 2007
Více než 20 tisíc Izraelců pomohlo osmiletému Kanaďanovi splnit jeho narozeninový sen. Přál si překonat rekord z Guinessovy knihy rekordů v počtu obdržených narozeninových přání.
Izraelští představitelé z izraelské ambasády v Ottawě byli na začátku roku informováni o Seanu Barneovi, který trpí rakovinou, a o jeho cestě za novým světovým rekordem. Dotčeni chlapcovým příběhem se dali Izraelci okamžitě do práce a vyzvali své spoluobčany, aby poslali Seanovi přání k narozeninám. Kampaň byla rozšířena zejména poté, co ambasáda zaplatila velkou reklamu v největších izraelských novinách, Jediot Ahronot.
Sean ke svým narozeninám, které měl minulý týden, obdržel více než 20 000 narozeninových přání od Izraelců a podle ambasády stále přicházejí další. Sean i se svou matkou již navštívil izraelskou ambasádu, aby se zde setkal se svými mecenáši.
Sean obdržel celkem více než 5 milionů narozeninových přání od lidí z 36 zemí světa, Izrael byl však jedinou zemí, kde se do kampaně vložili i představitelé vlády.
Chlapci se nakonec podařilo stávající světový rekord pokořit a ustanovit tak nový rekord v počtu obdržených narozeninových přání.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář